Ognisko w Rydułtowach – Parafia św. Jerzego, ul. Plebiscytowa 9

Parafia
Spotkania Wspólnoty odbywają się w Parafii pw. św. Jerzego w Rydułtowach w każdą drugą sobotę miesiąca od godz. 17.00 - rozpoczynają się Mszą św. odprawianą w Kościele, a dalej kontynuowane są w Oratorium św. Józefa. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Jacek Spyra.
Parafia pw. św. Jerzego w Rydułtowach >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Dnia 15.czerwca 2014r.  SYCHARowicze udali się na pielgrzymkę śladami św.Jana Pawła II do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej.

W pielgrzymce wzięło udział 25 osób w tym 8-ro dzieciaczków. Wyruszyliśmy wspólnie z parkingu przy Kościele pw.Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Częstochowskiej w Pszczynie. O godz. 9:00 uczestniczyliśmy w Mszy Św. w Bazylice Ofiarowania N.M.P. w Wadowicach, podczas której modliliśmy się za małżeństwa ze Wspólnoty SYCHAR.

DSC_1314

Po Eucharystii modliliśmy się w Kaplicy Chrztu, Kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Kaplicy Papieskiej z relikwiami św.Jana Pawła II.

DSC_1307

 

DSC_1309

DSC_1310

Potem mięliśmy krótką przerwę na pyszne kremówki i kawkowanie 🙂
Następnie zwiedzaliśmy Muzeum Dom Rodzinny św.Jana Pawła II.

DSC_1317

DSC_1311

Po południu przejechaliśmy do Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie modliliśmy u stóp Matki Bożej Kalwaryjskiej w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym.

DSC_1321

Następnie część pielgrzymowiczów udała się na Drogę Krzyżową, a część – na Dróżki Pana Jezusa i Dróżki Maryjne, podczas których odmawialiśmy Tajemnice Chwalebne Różańca. Składamy gratulacje dzieciom: Marysi i Ani za przejście Drogi Krzyżowej, a Olkowi i Adamowi za przejście Dróżek. Jesteśmy z Was dumni 🙂
DSC_1326

DSC_1322

Oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia „prawie” ze wszystkimi uczestnikami pielgrzymki.

DSC_1318

 

Bardzo dziękujemy za udział w pielgrzymce, a szczególnie dzieciom i już teraz zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych pielgrzymkach ŚLADAMI ŚW.JANA PAWŁA II. W planach mamy pielgrzymki do Częstochowy oraz do Krakowa.

 

Kronika