Ognisko w Rydułtowach – Parafia św. Jerzego, ul. Plebiscytowa 9

Parafia
Spotkania Wspólnoty odbywają się w Parafii pw. św. Jerzego w Rydułtowach w każdą drugą sobotę miesiąca od godz. 17.00 - rozpoczynają się Mszą św. odprawianą w Kościele, a dalej kontynuowane są w Oratorium św. Józefa. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Jacek Spyra.
Parafia pw. św. Jerzego w Rydułtowach >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Dnia 13.lipca 2014r.  SYCHARowicze udali się na kolejną pielgrzymkę śladami św.Jana Pawła II do Częstochowy i Leśniowa.
W pielgrzymce wzięło udział 12 osób w tym 3 dzieciaczków.

Spotkaliśmy się  w Leśniowie na parkingu przy Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, skąd udaliśmy się do sklepiku z produktami leśniowskimi ojców paulinów. Ok. godz. 10:00 godz. zwiedzaliśmy Sanktuarium:

DSC_1340

 

Byliśmy przy Cudownym Źródełku Leśniowskim, gdzie każdy z SYCHARowiczów zaczerpnął Wody i zaopatrzył się także do domu 🙂

DSC_1343

Przeszliśmy także ścieżkami Maryjnymi i Pana Jezusa:

DSC_1341

O godz. 11:00 uczestniczyliśmy we Mszy Św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, podczas której modliliśmy się za małżeństwa ze Wspólnoty SYCHAR.

DSC_1345

Po Eucharystii trójka dzieciaczków SYCHARowskich i nie tylko dzieciaczków 😉 udała się po błogosławieństwo dzieci.

Następnie przejechaliśmy do Matki Bożej Częstochowskiej, gdzie o godz. 14:00 rozpoczęliśmy zwiedzanie Jasnej Góry wraz z przewodnikiem. Byliśmy w Bazylice Jasnogórskiej, Sali Rycerskiej, Muzeum Jubileuszu 600-lecia Jasnej Góry, Bastionie św.Rocha, a niektórzy także na Wieży Jasnogórskiej.

O godz. 16:15 w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej uczestniczyliśmy w modlitwie Różańcowej w intencji małżeństw przeżywających trudności, szczególnie ze Wspólnoty SYCHAR:

DSC_1346

 

Następnie na Wałach odprawiliśmy Drogę Krzyżową korzystając z rozważań ks. Marka Dziewieckiego.

Oczywiście nie mogło zabraknąć jak zawsze na zakończenie wspólnego zdjęcia „prawie” ze wszystkimi uczestnikami pielgrzymki:

DSC_1350

 

Bardzo dziękujemy za udział w pielgrzymce, a szczególnie dzieciom i już teraz zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej pielgrzymce ŚLADAMI ŚW.JANA PAWŁA II do Krakowa.

 

Kronika